Мані-менеджмент

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Сьогодні хотілося б поговорити про дуже важливий для торгівлі на біржі момент. Ті трейдери, які знають про нього на початку свого торговельного шляху, застерігаються від багатьох помилок надалі. Я говорю про так званий "мані-менджмент", інструмент не тільки для трейдера, але і в принципі, для будь-якого інвестора. Що це таке? Якщо говорити простою мовою, це першочергове правило управління вашим депозитом на біржі.

Депозит ж у свою чергу, загальна сума балансу (грошей, у тій чи іншій зручній для розрахунку валюті) на вашому торговому рахунку, яку ви перевели на біржу для здійснення торгових операцій.

Для тих, хто чекає від мані-менеджменту, якихось понад завдання, я вас, можливо, розчарую. Він не навчить вас, як торгувати, не дасть вам хороших торгових стратегій, але він навчить вас основному, тому без чого трейдер на біржі сліпий і глухий, він дасть вам зрозуміти, як безпечніше розподіляти обсяги угод, тим самим знизивши ризик втрати коштів.

Управляти депозитом не просте завдання. Кошти на вашому рахунку це не просто сума грошей, це як інструмент для роботи, його не можна зламати, втратити, він не буде працювати, якщо з нього почати викидати запчастини. І як же в такому разі визначити, скільки відсотків від депозиту можна вкласти в ту чи іншу угоду, чи можна використовувати для цього всі свої кошти на біржі? При виникненні саме таких питань і потрібно керуватися правилами манімедменту, для зручності перерахую їх за пунктами:

1) Ніколи не заходьте в угоду всім депозитом, інакше депозиту у вас скоро зовсім не залишиться. (Більшість трейдерів отримують негативний досвід порушуючи саме це правило маніменеджменту).

2) Ідеального обсягу угоди немає. Бувають менш ризикований і ризикований обсяг. Поясню, ситуації на ринку криптовалюти бувають різні, як і методи самої торгівлі. Хтось торгує короткостроковими угодами (наприклад, усередині торговельного дня), хтось закуповується на довгострок (тиждень, а то й місяць). Та й розміри депозитів у всіх є різні. Так ось, відсоток від депозиту виділений для відкриття позиції визначається індивідуально, виходячи з перерахованих вище критеріїв. Але ключове правило, що об'єднує, працює для всіх, воно йде нижче.

3) Безпечніше мати такі обсяги угод, які у разі невдачі ви зможете перекрити доходами з інших, можливо, паралельних угод. Погодьтеся з обсягом угод 10% від депозиту у вас більше можливостей для маневрів у разі просадки якоїсь торгової позиції, ніж ви відкриєте угоду в половину депозиту.

Отже, трейдеру, людині, одним із основних завдань якого є прагнення зменшити ризики, просто необхідно знати, як керувати загальною масою коштів на своєму торговому рахунку. Тому питання від досвідченого трейдера про те, чи дотримуєтеся ви мані-менджменту, не повинен тепер вас спантеличити, ви знаєте що це, і як даний інструмент використовувати з користю. Ніколи не забувайте, що безпека депозиту, перш за все, адже депозит це як скарб, його не можна втрачати, його потрібно зберігати і примножувати.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі