15 країн, у яких повністю легалізована криптовалюта

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Поки одні країни категорично не визнають криптовалюту або вводять її в повсякденне життя дуже акуратно, інші щосили впроваджують її у свою фінансову систему.

Білорусія
У цієї країни легалізація криптовалюти відбулася наприкінці 2017 року. Тоді було випущено закон "Про цифрову економіку". При цьому, криптовалютний ринок звільнили від сплати податків аж до 2049 року. Громадяни країни можуть зберігати і міняти цифрові гроші, а також купувати їх і продавати. А транзакції не доведеться декларувати. ЦБ Білорусі 2020 року запустив онлайн-сервіс з обміну віртуальних активів.

Німеччина
Тут криптовалютні активи визначені як приватні гроші. З їхньою допомогою можуть розплачуватися між собою комерційні компанії та банківські структури. При цьому, за всі покупки, оплачені біткоїном, потрібно сплачувати ПДВ. А самі криптовалютні операції поки що не оподатковуються. Разом з тим, Німеччина одна з перших країн Євросоюзу, яка на правовому рівні відрегулювала цифрові активи. Законодавчо дозволена емісія цифрової валюти, володіння і торгівля нею, а також майнінг. При цьому застосовуються певні нормативи до випуску криптовалюти та її ліцензування. У 2017 році Німеччина офіційно визнала цифрову валюту фінансовим інструментом. І зараз тут цілком можна розплатитися BTC.

Іспанія
Тут легальним видом електронних платежів криптовалюта стала ще на початку 2014 року. У 2016 році держава ухвалила закони, які зобов'язали майнерів реєструватися для отримання ліцензії та зобов'язала платити податки.

Італія
Серед 27 країн Євросоюзу Італію можна назвати лідером з використання в угодах біткоїна. За даними Coinmap, понад 15% від усіх магазинів у світі, які приймають оплату в крипті, працюють саме в цій країні. Також в Італії працює 39 криптоматів і діє проєкт, який орієнтований на розвиток платіжної системи в біткоїнах. Він уже зараз активно заміщає євро під час платіжних операцій усередині країни. Майбутня перспектива поки що зрозуміла не до кінця: врешті-решт або з'явиться абсолютно новий цифровий актив на блокчейні, або буде стейблкоїн на базі біткоїна.

Канада
Тут біткоїн та інші цифрові активи юридично не вважаються засобами платежу. При цьому можна розраховуватися за товари і послуги криптовалютою. А на території країни працюють біткоїн-банкомати. За дохід, який отримано від вкладення в цифрові активи, доведеться сплатити податок.

Мальта
У цій країні криптовалюту прийнято як повноцінний ринковий інструмент. Міністерство фінансів навіть розробило закон із новими положеннями, які регулюють обіг електронної валюти. Крім того, було розроблено законопроєкти про регулювання проведення ICO. Також тут легалізували криптовалютні компанії, а громадяни країни можуть користуватися монетами як платіжною транзакцією.

Норвегія
Тут криптовалюти були визнані цифровим активом ще 2013 року. А 2017 року уряд скасував ПДВ для всіх операцій з купівлі та продажу біткоїна та інших цифрових активів.

Сальвадор
Тут криптовалюту офіційно було визнано у вересні 2021 року. Причому її було прирівняно до платіжного засобу нарівні з доларом. І це попри протести та критику всередині країни. Комерційні організації та інші компанії активно впроваджують біткоїн як форму оплати послуг і товарів. А громадяни можуть завантажити додаток Chivo, який уряд спеціально розробив для просування віртуальної валюти. Нові користувачі за його встановлення отримують вітальний бонус $30 у біткоїнах.

США
У Сполучених Штатах легалізували криптовалюту ще 2017 року. При цьому всі операції з альткоїнами і біткоїнами оподатковуються. Платити потрібно як місцевий, так і федеральний податок з доходу, який було отримано в результаті майнінгу, інвестування або обміну товарів на крипту. На території США функціонують великі криптовалютні біржі, зокрема Poloniex, Bittrex та інші.

Україна
У вересні 2021 року на території України ухвалили закон "Про віртуальні активи", у якому прописано положення регулювання операцій із віртуальною валютою. Крім того, готуються зміни до податкового кодексу, який відрегулює оподаткування операцій з електронними активами.

Філіппіни
Тут регулювати криптовалютний ринок почали ще 2017 року. Для роботи всі криптовалютні біржі мають пройти реєстрацію та отримати ліцензію. Також щороку потрібно надавати до контролюючих органів спеціальну звітність. На Філіппінах будь-який тип електронної валюти має статус фінансового інструменту, за допомогою якого можна виконати будь-який вид платежів.

Чехія
Тут теж дозволено обіг криптовалюти. При цьому Центробанк країни вважає, що операції з цифровими активами не потрібно ліцензувати, а платити додаткові податки теж не потрібно. Єдина вимога уряду країни - власники криптобірж, біткоїн-банкоматів та інших компаній, які обмінюють валюти на фіати, повинні верифікувати клієнтів.

Швейцарія
Парламент країни вперше завів мову про регулювання криптовалюти ще у 2013 році. З 2016 року в місті Цуг почали приймати біткоїн як оплату держпослуг. А вже у 2017 році створили перші правові майданчики для розвитку криптовалютних стартапів. Це зробило роботу компаній, які займалися криптоактивами і блокчейном, набагато простішою. Завдяки прогресивному законодавству країни криптобізнес тут став вельми популярним. У деяких регіонах електронна валюта активно впроваджується в повсякденне життя. Наприклад, у Цузі біткоїнами можна розплатитися за комунальні та інші послуги вже з 2017 року.

Естонія
Ця держава вельми прогресивна щодо юрисдикції в напрямку криптовалют. Жителі ставляться позитивно до технології блокчейн і охоче приймають цифрові активи. Щоправда не прирівнюють їх до традиційних платіжних засобів, а радше до альтернативних. Правове регулювання крипти тут теж на високому рівні.

Японія
Нормативну базу з регулювання криптовалют тут почали розробляти ще 2017 року, після падіння біржі Mt.Gox. У той час трейдери втратили близько 850 000 біткоїнів. Тоді ж, навесні 2017 року, влада офіційно визнала цифрову валюту засобом платежу, яким можна розплатитися за товари та послуги. Однак юридично валютою біткоїн не вважався аж до весни 2017 року. Тоді його визнали законним засобом платежу і він перестав вважатися товарно-матеріальним активом. Криптовалютні біржі теж мають офіційний статус. Вони мають бути ліцензовані, а також зобов'язані дотримуватися вимог закону в галузі протидії відмиванню фінансів. Японію можна назвати однією з ключових держав у розвитку цифрових монет. Тут же розташована штаб-квартира популярного інтернет-сервісу Bitcoin.org, який розробили творці блокчейна BTC Мартті Малмі і Сатоші Накамото. На сьогодні Японія - одна з найбільш ліберальних країн у сфері криптовалютного регулювання. У журналі Forbes навіть писали, що вона "передова Bitcoin-держава".

Ми перерахували найбільші країни з тих, які на сьогоднішній день готові до інновацій у фінансовій сфері. Однак ситуація швидко змінюється, і цілком імовірно, що в найближчому майбутньому їх буде набагато більше.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі