12 фактів про Сатоші Накамото

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Таємницю особистості Сатоші намагалися розгадати багато хто, включно з провідними світовими виданнями - і все безуспішно. Ось 12 головних фактів про нього, які повинен знати кожен криптолюбитель.

Сатоші Накамото - це псевдонім творця біткоїна, цифрової валюти, поява якої влаштувала справжню бурю у світі фінансів.

1. Народження біткоїна
Уперше біткоїн був описаний у дев'ятисторінковій статті. І вже за кілька місяців після її публікації навколо Сатоші Накамото склався розкиданий по світу колектив, який допомагав йому розвивати ПЗ мережі Bitcoin. Це тривало до 2011 року, коли Сатоші раптово зник, не сказавши нікому ні слова.

2. Псевдонім
1 листопада 2008 року в криптографічний список розсилки було надіслано лист з описом концепції біткоїна. Також його було надіслано багатьом провідним фахівцям із криптографії, відомим своїм інтересом до децентралізованих рішень. Лист був підписаний Сатоші Накамото. Спочатку здавалося, що людина з таким ім'ям має бути японцем, але опис біткоїна складено ідеальною англійською, що змушує в цьому засумніватися.

3. Сатоші - це не одна людина?
Багато експертів вважають, що Сатоші - це колективний псевдонім. Навіть Лазло Ханьєц (біткоїн-розробник) якось сказав: "Для роботи однієї людини біткоїн аж надто добре продуманий".

4. Особисті статки
Хоча в 2011 році Сатоші Накамото безслідно зник, відомо, що на його рахунку зберігається близько мільйона біткоїнів. Виходячи з курсу на 5 грудня 2018 року, це становить близько 4 016 000 000 доларів, а на піку вартості біткоїна капітал Сатоші становив 19,4 млрд доларів (тобто він міг би посісти 44-те місце в рейтингу найбагатших людей у світі).

Відомо, що Сатоші витратив лише близько 500 біткоїнів - це лише 0,0005% від загальної суми. І багато хто вважає, що, якби він вирішив витратити всі монети разом, це спровокувало б масовий розпродаж і дестабілізувало всю криптоекономіку.

5. Номінація на Нобелівську премію
У 2015 році Сатоші Накамото був номінований на Нобелівську премію з економічних наук Бхагваном Чоудрі, професором фінансів з Лос-Анджелеса.

6. Спілкування з колегами
Вважається, що Сатоші ніколи не спілкувався ні з ким із користувачів мережі Bitcoin телефоном або особисто, надаючи перевагу електронній пошті та форумам. Сьогодні на багатьох сайтах опубліковано його листування з іншими розробниками.

7. Накамото - людина року за версією BI
У 2013 році Business Insider назвав Сатоші Накамото переможцем у номінації "Найбільш вражаюча людина року".

8. Сатоші мертвий?
Один з основних розробників першого коду біткоїна, а пізніше головний розробник BitPay Джефф Гарзік заявив в інтерв'ю Bloomberg, що за образом творця біткоїна Сатоші Накамото стоїть експерт з комп'ютерної безпеки Дейв Клейман, який помер у 2013 році.

Можливий творець біткоїна потрапив у ДТП на мотоциклі в 1995 році, після чого опинився прикутим до інвалідного візка, а в 2013-му помер від стафілококової інфекції.

На користь теорії Гарзіка свідчить той факт, що брат Клеймана Айра в лютому 2018 року подав до суду на австралійця Крейга Райта, який проголосив себе справжнім Сатоші Накамото. Айра Клейман заявив, що Райт неправомірно привласнив собі інтелектуальну власність його брата і мільйон біткоїнів. Як доказ у суді він надав листування Дейва Клеймана і Крейга Райта, з якого випливає, що саме Дейв створив біткоїни.

9. Засіб ідентифікації
У своїх повідомленнях Сатоші використовував передові методи шифрування та приховування джерела, але попри всі зусилля, він залишив тим, хто його шукає, найважливіший засіб ідентифікації - свої власні слова.

10. Стилометрія
Агентство національної безпеки США скористалося методом стилометрії, тобто стилістичного аналізу тексту, для порівняння повідомлень Сатоші зі зразками текстів, що належать мільярдам людей з усього світу.

Спочатку вони знайшли в листах Сатоші Накамото 50 найчастіше вживаних слів, потім розбили текст на 5000 фрагментів і підрахували частоту, з якою ці слова трапляються в цих уривках - унаслідок цього для кожного фрагмента було обчислено унікальний 50-значний ідентифікатор. Потім фахівці помістили кожне з цих чисел у 50-вимірний простір і проектували на площину за допомогою методу головних компонент. У результаті вийшов "цифровий відбиток" текстів Сатоші, який можна порівняти з будь-яким іншим письмовим джерелом.

11. Відкриття АНБ
За допомогою спеціально написаного ПЗ і величезних обчислювальних ресурсів аналітики АНБ зуміли ідентифікувати Сатоші - для цього довелося створити "цифрові відбитки" трильйонів творів, які належать більш ніж мільярду авторів. Робота зайняла менше ніж місяць і увінчалася успіхом.

12. Однак його ім'я так і не було розкрито
Крім АНБ, справжнє ім'я Сатоші Накамото знають далеко не всі.

А що Ви знаєте цікавого про Сатоші Накамото? Поділіться своєю думкою на нашому форумі.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі