Халвінг біткоїна: що це і який вплив він має на крипторинок?

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Халвінг вважається важливою подією в криптоіндустрії і тягне за собою значні фінансові наслідки. Халвінг відбувається не в одній мережі Біткоїн. Наприклад, трейдери та інвестори з нетерпінням чекають на халвінг Litecoin, який має відбутися 11 серпня.

Визначення халвінгу
Халвінг (halving) дослівно перекладається з англійської як зменшення наполовину". Термін означає скорочення випуску нових одиниць криптовалюти і, відповідно, нагороди майнерів за кожен видобутий блок удвічі.

Як відомо, за алгоритму Proof-of-Work майнер витрачає обчислювальні потужності на проведення математичних операцій і генерування нового блоку. Як винагороду за проведену роботу майнери отримують нові біткоїни. Вони ж поповнюють циркулюючу пропозицію монет на ринку, значно впливаючи на ціну. Відповідно, халвінг впливає на фінансове благополуччя окремих майнерів і загальну макроекономічну ситуацію.

Максимальна пропозиція біткоїнів становить 21 млн монет. На сьогоднішній день видобуто вже 92% монет, проте частина, що залишилася, буде повністю введена в обіг лише до 2140 року.

Халвінг біткоїна відбувається через кожні 210 тисяч блоків (або приблизно кожні чотири роки). У 2009 році винагорода майнерів досягала 50 BTC. 27 листопада 2012 року стався перший халвінг - кількість монет впала до 25 штук. 9 липня 2016 року, коли стався другий халвінг, винагорода за блок скоротилася до 12,5 монет. Нарешті, 11 травня 2020 року настав останній, третій халвінг - винагорода знову зменшилася наполовину (до 6,25). Під час наступного халвінгу нагорода вже становитиме 3,125 монет.

Халвінг є важливим процесом криптоіндустрії, оскільки він стримує інфляцію. За наявності обмеженої пропозиції та неможливості "надрукувати" величезну кількість нової валюти біткоїн вважається цінним активом, нагадуючи золото.

Наслідки халвінгу
Інвестори не просто так очікують на халвінг: ціна BTC тричі злітала в кілька разів, даючи відчутний прибуток. За статистикою, ціна біткоїна після першого халвінгу піднялася більш ніж на 8000%! Після другого і третього халвінгу вартість піднялася за один рік на 284% і 559% відповідно.

Потім же наступав період корекції. Ціна, звичайно ж, не падала до показників, які були до халвінгу, але все-таки просідала сильно. Дивовижний факт: корекція починалася приблизно через рік-півтора після феноменального зростання криптовалюти. Згадайте, наприклад, 2021 рік, коли курс біткоїна досяг максимальних показників, а потім почав знижуватися. Це сталося в першій половині листопада, рівно через півтора року після халвінгу.

Прогноз біткоїна
Зараз, як і перед третім халвінгом, думки експертів щодо ціни біткоїна розділилися. Одні впевнені, що повториться сценарій попередніх халвінгів. Інші ж налаштовані менш оптимістично. На їхню думку, очікування халвінгу будуть вже закладені в майбутнє зростання ціни, а отже, після халвінгу відбудеться відкат.

Чому ж вірити? Поки що складно робити висновки, коли ще цілий рік попереду. Крім халвінгу, треба враховувати інші фактори, що впливають на біткоїн, - новини зі світу геополітики, темпи інфляції, політику ФРС США, енергокризу тощо. І треба стежити, чи не розвалиться чергова біржа FTX.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі