Трохи про трейдинг простими словами

Містер Сатоші

Крипто-хробак
Дописи
27
Повага
6
Фантиків
100
Усім привіт, друзі! Сьогодні розповім вам про трейдинг, як його бачу я.

Спотова торгівля​

Досить простий і зрозумілий інструмент, купівля і продаж валюти на тут і зараз. Продавці розміщують замовлення (ордери) на продаж, а покупці ордери на купівлю. Основна мета спотової торгівлі - купити дешево і продати дорого, все дуже просто.

Ф'ючерсна торгівля​

По суті своїй ф'ючерсна торгівля це своєрідна ставка на майбутній рух ціни активу. Наприклад, якщо ми вважаємо, що біткоїн виросте в ціні до кінця місяця, нам потрібно відкрити позицію лонг, купивши ф'ючерсний контракт на біткоїн з місячним терміном придатності. Це приклад стандартного ф'ючерсного контракту, що передбачає термін його придатності. Також існує безстроковий ф'ючерсний контракт, який, як ви могли здогадатися, відрізняється від стандартного саме тим, що не має терміну придатності.

Скальпінг​

Скальпінг - це короткострокова торгівля, суть у досить великому кредитному плечі і максимально стислих термінах. Застосовується в основному на дуже волатильних активах. Торгівля дуже швидка, але частіше менш прибуткова. Скальпери роблять, умовно, по 10-20 угод на день з меншим прибутком, ніж під час внутрішньоденного трейдингу, де може бути 3-4 угоди, але прибуток у кожній вищий.

Кредитне плече​

Кредитне плече дозволяє використовувати позикові кошти для торгівлі криптовалютами. Простими словами ми беремо в борг у біржі, щоб збільшити нашу позицію в угоді. Величина плеча позначає відношення до нашого балансу 5х - 1:5, 10х - 1:10 і так далі. Припустимо, у нас є $100 на біржі, але ми хочемо відкрити позицію на $1000 у біткоїні, з 10 плечем наші $100 якраз дорівнюватимуть $1000. Чим більше кредитне плече, тим більше ризиків, пов'язаних з ліквідацією. Якщо прямо по простому, то при 10 кредитному плечі зміна ціни монети на 1% для нас означатиме зміну на 10%.

Ліквідація​

Примусове закриття позиції називають ліквідацією. Припустимо, ми відкрили позицію в лонг з 10 плечем на 100$. Наша позиція з плечем 1000$, якщо при цьому монета почала падати, ми ризикуємо залишитися з голою дупою. Чому і коли? Коли ціна впаде на 10%. Тому що наші початкові 100$ є забезпечувальною маржею, а оскільки вони згоріли, позиція буде закрита, але не завжди, про це нижче.

Ізольована і перехресна маржа​

Уявімо, що у нас на балансі 1000$, повернемося до прикладу вище, відкривши позицію на 100$ з ізольованою маржею, ліквідація настане так само, як у прикладі. Але якщо у нас відкрито позицію з перехресною маржею (крос маржа), то забезпечувальною маржею є не 100$ самої позиції, а весь баланс на біржі, тобто 1000$, у такому разі наша ціна ліквідації взагалі дорівнює 0, тобто умовному біткоїну треба повністю знецінитися, щоб наша позиція закрилася. Крос маржу вигідно використовувати з невеликим плечем на довгостроковій торгівлі, частенько я беру монети з 2х-3х плечем, не закриваючи позицію тижнями, так чинять трейдери, у яких немає великих коштів для взяття нормальної кількості активів на спот.

Ставка фінансування​

Біржам потрібна система, здатна забезпечити зближення спотових і ф'ючерсних цін. Цей механізм називається ставкою фінансування. Ставки фінансування розраховуються на основі різниці в цінах спотового і ф'ючерсного ринків. Інвестори оплачують фінансування або отримують за ним платежі залежно від відкритих ринкових позицій.

Ставка фінансування може зрости на перегрітому бичачому ринку, тоді утримувати позиції буде занадто дорого для трейдерів.

Загалом на цьому статтю будемо закінчувати, ф'ючерсна торгівля прекрасний спосіб заробити багато грошей, але не забувайте про ризики, ринок часом дуже волатильний і може залишити вас без трусів.

Проводьте власний аналіз, читайте новини, багато чого в світі криптовалют залежить від новинного фону і пам'ятайте, що всі ваші угоди - це тільки ваша відповідальність.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі