Що таке TVL і наскільки важливий цей показник для DeFi

Ave Maria

Крипто-шлеппер
Дописи
8
Повага
4
Фантиків
30
Як перевірити, що DeFi-проєкти, в які вкладаються користувачі, справді варті того і надійні? Для цього вам потрібно дізнатися один важливий показник, широко застосовуваний у всій DeFi-сфері!

І це індикатор Total Value Locked (TVL). Сьогодні ми докладніше розберемо цю тему, розповімо, що це таке і чому цей фактор важливий для DeFi.

Що таке TVL?​

TVL (Total Value Locked) - це показник, який вимірює суму всіх активів, заблокованих у протоколах DeFi на блокчейні. Це включає в себе криптовалюти, стейблкоїни та інші цифрові активи, які заморожені в смарт-контрактах для використання в децентралізованих фінансових додатках.

TVL став одним із найважливіших показників в екосистемі DeFi, тому що він відображає загальну вартість, яку користувачі готові вкладати в децентралізовані фінансові додатки (DApps). Це дає змогу виміряти розмір і здоров'я екосистеми DeFi загалом.

Чому TVL важливий у DeFi?​

Одна з основних переваг TVL полягає в тому, що цей показник особливо важливий для DeFi-платформ, де гроші користувачів заблоковані і використовуються для різних фінансових операцій. TVL дає змогу визначити, наскільки успішним є проєкт і як він може продовжити свій розвиток.

TVL також може використовуватися для порівняння різних DeFi-проектів. Користувачі можуть використовувати цей показник для оцінки, наскільки безпечно вкласти свої кошти в конкретний проєкт. Платформи з високим рівнем TVL зазвичай вважаються надійнішими та безпечнішими, оскільки користувачі вкладають більші суми в такі проєкти.

Якщо поглянути на діаграму за TVL за 2022 рік, то ми бачимо, що перші 3 рядки за найбільшим TVL займають ці протоколи, і ось чому:
webp
  • Ethereum $56.3 млрд. Досить очевидно, що блокчейн, який є базою для всіх смарт-контрактів і затребуваних протоколів, тримає в собі найбільшу кількість заблокованої валюти. Сюди включено TVL різних платформ для стейкінгу, обмінників тощо.
  • TRON $11.9 млрд. Ця мережа теж досить затребувана, наприклад завдяки тому, що стейблкоїн USDT торгується найбільше в мережі TRON. Сюди включено різні DEX-платформи, платформи лендингу (кредитування) і багато іншого
  • Binance Smart Chain $8.6 млрд. Тут, звичайно, левову частку займає найпопулярніший обмінник PancakeSwap, який зараз існує вже на 3 мережах, але BSC його батьківщина. Також це місце виправдане великою кількістю лаунчападів, розміщених у мережі BSC.
Найчастіше TVL є індикатором успіху протоколів DeFi. Чим вищий TVL, тим більше довіри користувачів до конкретного протоколу. Це зі свого боку залучає більше інвестицій і підвищує ліквідність на платформі.

Однак не слід забувати, що високий рівень TVL не гарантує безпеки або успіху протоколу. Також необхідно враховувати інші фактори, як-от аудит безпеки, функціональність і зручність використання.

Крім того, TVL може змінюватися залежно від умов на ринку. Наприклад, якщо ціни на криптовалюту знижуються, то TVL може знижуватися відповідно до зміни вартості заблокованих активів.

Загалом, TVL є важливим показником для інвесторів і розробників у DeFi. Він дає змогу вимірювати загальну вартість екосистеми та покращувати її функціональність і безпеку. Однак під час оцінювання протоколів DeFi не забувайте враховувати й інші фактори, щоб ухвалити зважене рішення!
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 3)
Угорі