Популярність метавсесвітів позитивно позначається на ціні токенів

AlisonBurger

Крипто-планктон
Дописи
15
Повага
7
Фантиків
54
На Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у швейцарському Давосі широко обговорювалася тема метавсесвітів. Під час події було організовано спеціальну пресконференцію, на якій представили ініціативу ВЕФ під назвою "Визначаючи і будуючи метавсесвіт" ("Defining and Building the Metaverse").

У створенні проєкту брали участь понад 120 осіб. На одній із панельних дискусій обговорювали перші два документи ініціативи, посилаючись на які учасники розібрали питання доступності, систем управління та ролі споживача в метавсесвітах майбутнього. Під час форуму також було продемонстровано робочий прототип власного метавсесвіту ВЕФ - Global Collaboration Village.

Як часто буває, загальносвітові тенденції резонують із тим, що відбувається на крипторинку. Грудневе опитування компанії CoinWire, в якому взяли участь понад 10 тис. осіб, що цікавляться криптовалютами, показало значний інтерес людей з індустрії до метавсесвітів загалом. Понад 60% респондентів вважають, що технологія здатна перебудувати механізми соціальної взаємодії та розваг.

Учасники опитування також вірять, що поширення метавсесвітів змінить сценарії взаємодії з фінансами, сфери бізнесу та освіти. Більше половини тих, хто в тій чи іншій формі інвестував у компанії, які заявляють про розробки або патенти, пов'язані з метавсесвітами, підтвердили, що також володіють криптоактивами.

Монети дорожчають
Існує щонайменше три великих метавсесвіти, капіталізація внутрішніх активів яких оцінюється в сотні мільйонів доларів: The Sandbox, Decentraland і Otherside. Ажіотаж, що зростає навколо віртуальних просторів, провокує попит на монети проєктів. За перший місяць поточного року внутрішні криптовалюти провідних метавсесвітів уже демонструють зростання на десятки відсотків, створюючи тренд на зростання ціни і менш капіталізованих активів категорії "Metaverse".

Курс внутрішньої валюти Decentraland (MANA) подвоївся всього за два тижні. Монета почала зростати в ціні з 13 січня, коли розробники анонсували кілька технічних нововведень в офіційному акаунті проєкту в Twitter (соцмережа заблокована в Росії), і зарекомендувала себе як один із найвигідніших для інвестування криптоактивів, які виросли за перший місяць поточного року.

Стрибок ціни MANA спровокував короткочасний інтерес до проєкту. За даними сайту DCL Metrics, 16 січня помітно зросла кількість унікальних і нових користувачів, однак на момент публікації статті обидві категорії повернулися до показників початку місяця.

Нативний токен The Sandbox (SAND) у той самий період показав зростання понад 80%, а внутрішня валюта всесвіту Otherside (APE) зросла з початку року приблизно в півтора раза. Зростання останньої пов'язують з ажіотажем навколо запуску колекції NFT, що дають доступ до нової гри Dookey Dash від компанії Yuga Labs, яка стоїть за Otherside. Перепустки у вигляді невзаємозамінних токенів (NFT) видавали власникам зображень із колекцій Bored Ape Yacht Club і Mutant Ape Yacht Club, а їхній добовий оборот на вторинному ринку після запуску перевищив $27 млн.

Деякі криптопроекти не передбачають створення метавсесвітів як таких, але агрегатори відносять їхні монети до категорії "Metaverse". Як правило, це розробники ігор сегмента Play-to-Earn (P2E) або інших побічно пов'язаних із віртуальними світами сервісів, активи яких, як і цифрові ділянки землі, торгуються на відкритому ринку у вигляді NFT.

Як і у випадку прикладу з монетами, пов'язаними зі сферою штучного інтелекту, навколо певної групи криптовалют виникає загальний наратив, а їхні розробники намагаються випускати оновлення у сприятливий період на ринку, підігріваючи інтерес до сервісів і провокуючи попит на їхні внутрішні токени. Так за січень помітне зростання ціни показали монети таких проєктів, як Internet Computer (ICP), Axie Infinity (AXS), Theta Network (THETA), Enjin Coin (ENJ), WEMIX (WEMIX) та інші.

Віртуальні землі
Що стосується ділянок землі в метавсесвітах, така форма інвестиції досить вдало показала себе минулого року. За даними звіту маркетплейса Parcel.co, незважаючи на потрясіння на крипторинку, оборот угод із віртуальною нерухомістю у 2022 році зріс на 180%, перевищивши $1,4 млрд порівняно з $0,5 млрд у 2021 році.

Лідером із продажу ділянок став проєкт Otherside, власний метавсесвіт якого було запущено в травні минулого року. Ажіотаж навколо земель забезпечила масштабна маркетингова кампанія від Yuga Labs і загальна сюжетна зв'язка Otherside з гучними NFT-колекціями BAYC і MAYC. За підрахунками аналітиків, протягом трьох місяців після запуску обсяг торгів цифровою землею в Otherside сягнув $900 млн, і загалом за минулий рік проєкт забрав на себе 75% обороту.

Серед інших лідерів ринку з продажу за 2022 рік The Sandbox (11%), Decentraland (5%), NFT Worlds (8%) і Somnium Space (1%). Найбільші продажі також зафіксовано у лідерів ринку: 333,33 ETH у Otherside, 100 ETH у The Sandbox і 81 ETH у Decentraland. Ділянки в кількох менш капіталізованих метавсесвітах, які ще перебувають у розробці, також торгуються у вигляді активу на NFT-маркетплейсах. Їхній оборот на вторинному ринку за минулий рік оцінюють у $60 млн.

Зростаюче впровадження VR-технологій і розробка віртуальних світів стимулювали попит на віртуальну землю, пишуть автори звіту. Це спровокувало продажі як усередині криптоспільноти, так і з боку глобальних брендів. У майбутньому перспективи ринку залишаються оптимістичними, оскільки сфера метавсесвітів привертає все більше уваги та інвестицій. На думку аналітиків, у 2023 році фокус ринку буде спрямований на ігри в сегменті Web 3.0, індустрію цифрової моди і різні сценарії використання віртуальних ділянок.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі