Помилки майнерів-початківців

Каблук

Крипто-шлеппер
Дописи
5
Повага
2
Фантиків
14
Помилки новачків у майнінгу
Майнінг вимагає базового знання комп'ютера, але при цьому майнеру не потрібно мати формальну кваліфікацію або проходити навчання. Це робить майнінг доступним для всіх, хто готовий присвятити йому час.

Але як і в будь-якій сфері, у майнінгу є типові помилки, яких припускаються і початківці, і досвідчені майнери. Такі фейли призводять до поганих результатів, включно з розчаруванням і повною відмовою від ідеї майнити.

Вчитися на помилках - абсолютно нормально, але деякі речі краще не випробовувати на собі. Давайте розглянемо їх докладніше.

Невідповідна інфраструктура
Важливі складові для успішного майнінгу:
  • хороше обладнання
  • правильні розрахунки навантаження на мережу
  • безперебійний інтернет (в ідеалі - високошвидкісний)
  • добре вентильоване/кондиціоноване приміщення, щоб охолоджувати обладнання і виводити гаряче повітря назовні.
ASIC-майнер - високотехнологічне обладнання, яке підвищує швидкість видобутку, але споживає багато електроенергії. Приклад неправильного навантаження на мережу: встановити вдома два ASIC'и по 3 квт - це вже багато. Під час увімкнення чайника і мікрохвильовки може розплавитися проводка і станеться загоряння, або просяде напруга. ASIC, як і будь-який електроприлад, чутливий до перепадів і може вийти з ладу.

Недостатність знань
Крім правильного обладнання, не менш важливо освоїти базове ПЗ і не забувати про оновлення.

Для успішного майнінгу важливо залишатися в темі та постійно вчитися. Добре знання криптовалют, способів їхнього видобутку, трендів ринку, а також конкретних цифрових активів для видобутку - це одні з ключових речей. Важливо також визначитися з доступністю та рентабельністю обладнання для майнінгу, врахувати витрати на ТО.

Жодні додатки чи сервіси не допоможуть вам так, як самостійні зусилля. Тільки від вас залежить, наскільки ефективно ви використовуєте доступні ресурси для збільшення доходу.

Одна з частих помилок - майнити на гаманці бірж або обмінників. Під час технічних робіт або зміни гаманця біржі крипта може піти в нікуди. Майнити краще на некастодіальні, децентралізовані гаманці.

Неправильний аналіз пулів
Цей пункт вдасться закрити дослідним шляхом. Поставити обладнання, протестувати, отримати нагороду, порахувати дохід - і так із кожним пулом. Робити це потрібно, стежачи за складністю майнінгу обраної монети. Інакше можна впасти в оману: поставити тест на одному пулі, перейти на інший (а в цей час складність монети зросла), і виявити, що дохід зменшився. Але це логічно: коли складність майнінгу монети зростає, дохід зменшується. І навпаки збільшується, коли складність знижується. Тому важливо мати на увазі, що складність майнінгу монети змінюється раз на два тижні.

Якщо у вас є два ASIC'и, то вам пощастило: поставте їх одночасно на два різні пули, і заміряйте не потужність і нагороду кожного, а нагороду за одиницю потужності. Так ви зможете швидко оцінити різницю в доході у двох пулів.

Нерегулярне обслуговування обладнання
ASIC потребують регулярного ТО і чищення. Дороге обладнання прослужить довго і буде приносити бажану ефективність тільки при правильному догляді.

Підтримка ASIC в чистоті знижує нагрівання і витрати на електроенергію. Тому ТО завжди має враховуватися в плані витрат і вчасно виконуватися.

Якщо ви не знаєте, як обслуговувати ASIC, зверніться по допомогу до спеціальних сервісів.

Шахрайство
У цьому пункті - ціле роздолля для обману, як і в будь-якому прибутковому бізнесі. Давайте розбиратися по порядку.

Обережно з пірамідами. Не варто відправляти великі суми сумнівним людям і проектам. Дуже важливо дізнаватися якомога більше інформації про продавців і проєкти: знання, аналітика і здоровий глузд тут будуть найкращими помічниками. Насторожіться, якщо будь-який сайт залучає нових інвесторів або майнерів в обмін на крипту.

Два роки тому стався показовий випадок. Була одна монета, яку добували на відеокартах. Виробники ASIC вирішили зробити під неї обладнання, адже ASIC у сотні разів потужніші за відеокарти, а це веде до зростання складності монети (якщо зростає складність, то нагорода ділиться на більшу кількість майнерів). Виробники вже зібрали замовлення і гроші за ASIC, і навіть відправили їх покупцям. Поки обладнання було в дорозі, розробники монети поміняли алгоритм так, що монету стало неможливо добувати на ASIC. У підсумку люди отримали "цеглу" за кілька тисяч доларів.

Порада: майнити на ASIC тільки топові монети - BTC, BCH, LTC, ETC, ZEC, DASH.

Перевіряйте людей і компанії, які вам пишуть. Підроблені електронні листи, які видаються за листи від провайдера вашого гаманця - стандартна схема розводу. Тому будьте пильними, перш ніж переходити за посиланнями і вводити дані.

Перевіряйте обладнання перед купівлею. Під час купівлі ASIC, особливо б/в, можна нарватися на зламані екземпляри. Щоб цього не сталося, потрібно просити у продавця запустити ASIC на тести. Продавець запускає обладнання на годину і надсилає відео, показуючи як ASIC працює, а також показує його веб-інтерфейс, де видно, що прилад видає заявлений хешрейт.

Обережно з телеграм-гаманцями. Такі гаманці - це "ручний сервіс" з обміну криптовалют. Чому вони можуть бути скамом? Представники таких сервісів стали запитувати паспортні дані, або заморожувати і не віддавати крипту без підтвердження її походження, що в принципі неприйнятно в цій сфері. Плюс у таких гаманців немає ніяких ключів, наприклад seed-фрази. Коли немає ключів і доступу до них - вважайте, що крипта не ваша.

Остерігайтеся скам-монет. Зазвичай такі монети - це відносно недавно створені монети, без будь-якої ідеї. За надійною монетою завжди стоїть команда конкретних людей (а не нікнейми/аноніми) та ідея: наприклад, банальна анонімність транзакцій, їхня швидкість і масштабування.

Висновок
Вклавши свій дорогоцінний час і гроші в майнінг, потрібно бути готовим до підводних каменів. Знання тонкощів майнінгу запобіжить неприємним помилкам і принесе хороший стабільний дохід.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі