Криптовалюта - піраміда?

Містер Сатоші

Крипто-хробак
Дописи
27
Повага
6
Фантиків
100
Часто у різних фахівців можна зустріти думку про те, що криптовалюта - це піраміда. Головним обґрунтуванням цієї тези виступає той факт, що в неї відсутня внутрішня вартість. Я хотів би висловити свою думку з цього приводу, нехай і дещо дилетантську.

Багато криптовалют є породженням проєктів. Я б їх назвав "квазіакціями". Той самий Ethereum, на базі якого побудовано безліч проєктів, і використання цього блокчейна веде до зростання попиту на їхню монету. А після оновлення, яке буде покликане "спалювати" якусь частину монет, це призведе ще й до того, що вона стане дефляційною.

Біткоїн за своєю суттю дійсно не має внутрішньої цінності, але вся його цінність полягає в обчислювальних потужностях, обмеженості видобутку (загалом буде видобуто 21 мільйон біткоїнів) і простоті використання. Далі, що стосується біткоїна, у нас є велике інтерв'ю з Дмитром на YouTube-каналі (якщо хтось не дивився, рекомендую).

Усі бульбашки і піраміди розвиваються за певним принципом: іде накачування, причому в певний момент це відбувається по експоненті, після - стрімке падіння і відхід у небуття. Динаміка криптовалютного ринку вже відрізняється від пірамід і бульбашок, хоча я й не сперечаюся: більшість проєктів на крипторинку зараз є пірамідами, як той самий Amir Capital, або ж бульбашками.

Поточну динаміку криптовалют я б порівняв із зародженням сектора високих технологій у 2000-х. Тоді теж було багато статей про те, що всі ці компанії (Макдональдс, Кола тощо) не мають внутрішньої вартості. Люди не розуміли, як можна віддавати гроші за рядок коду (Гугл). Це тепер стало зрозуміло, що в такого рядка є виручка, якась нематеріальна цінність, але раніше... Раніше такого розуміння не було. Те ж саме зараз відбувається і з криптовалютою - це нове, досі не вивчене явище, яке більшість досі не може охопити й укласти в голові.

Нещодавно на зустрічі партнер висловив цікаве судження. Припустімо, що біткоїн впаде до менш як 1 долара, - тоді просто взяти і скупити їх усі! А враховуючи, що з часом біткоїнів ставатиме дедалі менше, то й скуповувати доведеться не так багато. Ба більше, він буде такий не один. Навіщо тримати долари, де ти гарантовано будеш отримувати мінус, якщо можна тримати біткоїни, де у тебе є шанс отримати плюс? Запитайте себе. Тримаючи зараз будь-яку валюту на руках, ви гарантовано втрачатимете щороку, а купивши той самий біткоїн, отримаєте ймовірність.

Так, колись я теж вважав біткоїн пірамідою, бульбашкою, але все це було від нерозуміння. Хоча досі немає абсолютної ясності, але думка поступово змінюється. Можу сказати одне: я б мав деяку частину, яка узгоджується з індивідуальним планом у криптовалюті.

Не є рекомендацією! Приймайте рішення згідно з вашим планом, рівнем ризику та розумінням.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі