Як працюють криптовалютні транзакції

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Криптовалюта стає шалено популярною з кожним днем. Ви можете розплачуватися нею в ресторанах, кав'ярнях, на заправках і не тільки. "Криптовалюта - це майбутнє" - можна твердо сказати кожному, адже швидкі платежі та перекази, можливість обрати будь-які існуючі токени, видобувати їх і заробляти мільйони - це тільки початок дивовижних можливостей! Крім того, кожен із вас може легко придбати криптовалюту або отримати її від когось, у чому й полягає суть транзакцій. Механізм транзакцій не такий простий на перший погляд, тому ми розповімо вам усі його подробиці.

Як це працює?
Коли люди передають один одному активи, це називається транзакцією. Розглянемо просту ситуацію: ви передаєте певну суму криптовалюти своєму другові. Ця транзакція проводиться в 5 кроків:

- Перший крок
Введення адреси вашого друга і суми криптовалюти, яку ви хочете відправити
- Верифікація (майнінг)
Коли транзакцію ініційовано, вона має бути верифікована. Це може зайняти деякий час залежно від криптовалюти. Кожна транзакція має бути підтверджена мережею. Насправді мережа складається з потужних комп'ютерів, які називаються "вузлами", і цей процес називається майнінгом криптовалюти.
- Додавання в блокчейн
Транзакцію після перевірки буде додано в останній блок у блокчейн - загальну, незмінну бухгалтерську книгу, що записує транзакції та відстежує активи без фізичної інформації (документів). Вона має незаперечне підтвердження існування цієї інформації та історії операцій з нею.
- Закриття угоди
Блок додається в блокчейн, і всі, хто має його копію (кожен комп'ютер у мережі), отримають оновлену версію з новим блоком.
- Транзакцію завершено
У цей момент ви побачите криптовалюту, що пересилається, у своєму гаманці і зможете її витратити. На цьому транзакція між вашим другом і вами завершена.

Безпека переказу
Технологія, на якій працює віртуальна валюта, високо захищена завдяки 4 аспектам:

- Незмінність блоків - кожен блок є важливою частиною послідовності, і він не може бути змінений. Якщо відбудеться будь-яка зміна, хеш-сума зміниться, і блок перестане бути дійсним.
- Криптографія - використання унікальних закритих ключів.
- Децентралізація - злом однієї частини цієї системи не може вплинути на інші частини.
- Консенсус - перевірка того, що транзакція відбулася. Більшість моделей консенсусу працюють на основі протоколів, які включають у себе доказ роботи, доказ ставки тощо.

Proof-of-Work
Майнінг і, загалом, існування криптовалют пов'язане з математикою. Майнери вирішують складні математичні завдання, формують новий блок і підтверджують транзакції. Математичне завдання може бути вирішене тільки методом проб і помилок, і шанси на його вирішення становлять приблизно 1 до 5,9 трильйона! Якщо майнеру вдалося розв'язати задачу, формується новий блок - він містить наступний набір транзакцій, і вони вважаються підтвердженими. Блокчейн Proof-of-work забезпечується і перевіряється віртуальними майнерами. Найвідомішою криптовалютою, що використовує Proof-of-Work, є Bitcoin.

Proof-of-Stake
Proof of stake - це алгоритм консенсусу, що вимагає від майнерів робити ставки на монети для підтвердження транзакцій. Перевагу мають ті майнери (валідатори), які мають більшу ставку або роблять ставку довше. Це зручно і не потребує майнінгу. Валідатори блокують певну кількість криптовалюти в смарт-контракті на блокчейні. В обмін на це вони отримують можливість підтверджувати нові транзакції та отримувати винагороду. Це забезпечує більшу безпеку процесу, оскільки немає стимулу для шахрайства або крадіжки монет.

Деталі транзакцій і відстеження
Швидкість і вартість транзакцій залежить від обраної мережі та блокчейна. Логічно, що більш швидкий переказ вимагає більш високої плати. У будь-якому разі, це набагато краще, ніж звичайні банківські перекази!

Уся інформація про транзакцію легко доступна в будь-якій точці земної кулі. Залежно від валюти транзакції, вам доведеться перевірити відповідний блокчейн. Наприклад, якщо ви переказали кілька BTC, перевірте статус цієї транзакції в блокчейні Bitcoin.

Кожній транзакції присвоюється свій власний ідентифікатор транзакції (TXID). Якщо вам потрібно перевірити, чи була транзакція вже оброблена, її ідентифікатор допоможе вам знайти всі необхідні дані про переказ. Усі доступні дані про переказ включають:

- Сума відправленої криптовалюти
- Адреса відправника та одержувача
- Дата переказу
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі