Як анонімізувати біткоїн-транзакції

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
It's no secret, що багато піонерів біткоїна та інших криптовалют, є людьми, які здійснювали нелегальні угоди різного роду. По-перше, жоден фінансовий посередник (той же банк) не зможе заборонити обмінюватися біткоїном. По-друге, щоб створити свій біктоїн-гаманець не потрібно розкривати свою особистість.

Багато хто, перераховуючи переваги біткоїна, робить акцент на тому, що він анонімний. Але якщо ще таке формулювання можна пробачити, то словосполучення повністю анонімний до біткоїна не стосується.

Так, при створенні біткоїн-гаманця не потрібно використовувати паспорт, але у відкритому доступі (блокчейні) є інформація щодо активності всіх біткоїн-гаманців за весь час, адже це наріжний принцип роботи біткоїн-мережі. Тобто будь-хто може подивитися, коли і скільки коштів переказувалося на певний гаманець або з нього. Також можна простежити шлях кожного "сатоші" від моменту його генерації майнерами до нинішнього місцезнаходження (конкретного гаманця).

На перший погляд, це все не має значення, все одно невідомо, кому належать гаманці. Але якщо вашим гаманцем зацікавляться силові структури (або будь-хто інший) з якоїсь причини, то щоб встановити вашу особистість, їм достатньо буде дочекатися, коли ви захочете обміняти біткойни з гаманця на "звичайні" гроші і переведете їх якому-небудь обміннику на його біткойн-гаманець. Зробити запит по всіх обмінниках "справа техніки" для силовиків.

Навіть якщо цю картку (і/або гаманець) зроблено не на ваші реальні дані, рано чи пізно ви захочете перевести в готівку ці гроші, або що-небудь на них купити, і тоді поліції (або будь-кому ще) стане відома або ваша особа (відеокамера в банкоматі), або дані покупки, наприклад, адреса доставки.

Найбільший випадок: ланцюжок біткоїн-переказів став доказом у суді над агентом секретної служби США, який під час розслідування щодо Silk Road вкрав з рахунків торгового майданчика ~13 000 біткоїнів. Він вивів їх на біржу, де був зареєстрований під своїм ім'ям, а суд довів, що це ті самі біткоїни.

З огляду на всі ці слабкі місця, люди створили сервіси з "перемішування" біткоїнів, так звані міксери. Досить закинути на такий ресурс потрібну суму і вказати, на який гаманець її далі відправити - і ми отримуємо "чисті біткоїни".

Більшість біткоїн-міксерів використовує таку технологію: кошти клієнта дробляться на дрібні частини, після чого ці частини змішуються у випадковому порядку з частинами інших клієнтів. У результаті всіх операцій до кінцевого одержувача приходить задана кількість криптовалюти, але невеликими партіями від різних випадково обраних учасників.

Додатково такі сервіси застосовують хитрощі на кшталт стягнення випадкової комісії та затримки перед переказом коштів - це не дасть змоги відстежити транзакцію за точною сумою або часом.

Вони бувають двох видів: централізовані сервіси та пірингові (децентралізовані) міксери.

Так звані централізовані сервіси належать до першого покоління міксерів. Більшість таких сервісів не стала надто популярною. Слід врахувати, що в разі доступу до логів сервісу рівень анонімності може суттєво знизитися.

Своєю чергою пірингові (децентралізовані) міксери забезпечують контакти користувачів між собою: обмін біткойнами відбувається безпосередньо, без посередника. Знижується можливість викрадення криптовалюти. Такі протоколи, як CoinJoin, SharedCoin і CoinSwap, дають змогу кільком біткоїн-користувачам об'єднатися для того, щоб сформувати одну транзакцію, яка проводиться в кілька етапів за умови набору потрібної кількості учасників. Крім сервера, який займається перемішуванням, ніхто з клієнтів не зберігає адреси відправників і одержувачів. Ця операція може проводитися кілька разів для різних одержувачів, щоб ускладнити операцію аналізу.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі