Фейл CoinDash або як забезпечують безпеку платежів на блокчейні!

makar_kotletov

Big Mak
Модератор
Дописи
17
Повага
19
Фантиків
24
16 липня 2017 року ізраїльський стартрап CoinDash запустив процедуру ICO (Initial Coin Offering, первинного розміщення токенів), що є своєрідним аналогом IPO. За допомогою ICO стартапи, по суті, залучають фінансування: за Bitcoin, Ethereum тощо інвестори купують у компанії токени, які можуть використовуватися для подальшої оплати послуг. Для компанії це "живі" гроші, а для інвесторів, можливо, непогане вкладення, оскільки з часом токени мають властивість додавати в ціні.

На жаль, ICO CoinDash практично відразу обернулося провалом. Річ у тім, що через три хвилини після розміщення токенів невідомі зловмисники зламали сайт CoinDash і підмінили адресу офіційного Ethereum-гаманця на свій власний. Жодних технічних подробиць про інцидент поки що невідомо.

Хоча злом виявили швидко, і розробники CoinDash негайно зупинили ICO (яке мало тривати 28 днів), відвели сайт в офлайн і попередили користувачів про атаку через офіційний твіттер і канал Slack, було вже пізно.


Річ у тім, що тільки за перші п'ять хвилин після злому на гаманець хакерів переказали понад 6 млн доларів. Наразі зловмисники отримали вже 43 488 Ethereum, що за поточним курсом дорівнює 8,3 млн доларів.

Представники CoinDash обіцяють, що випустять токени для всіх постраждалих, які відправили кошти на гаманець злочинців. Для початку інвесторів, які перевели Ethereum хакерам, попросили заповнити цю форму.

Проте обіцянки розробників не заспокоїли схвильованих користувачів. Деякі вже будують теорії про те, що "злом" міг бути роботою інсайдера. Наприклад, на Reddit вже обговорюють версію, що ICO і підміна гаманця могли бути продуманою шахрайською схемою, а не справжньою атакою.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі