Емісія біткоїна: скільки біткоїнів існує в природі та чому обмежена емісія це добре

Містер Сатоші

Крипто-хробак
Дописи
27
Повага
6
Фантиків
100
Усім привіт, у цій статті хочу поговорити про емісію біткоїна. Саме заздалегідь відома і суворо обмежена кількість цих монет робить біткоїн прекрасним фінансовим інструментом. Емісія біткоїна обмежена математичними алгоритмами. Відповідно до протоколу біткоїна, кількість монет обмежена 21 мільйоном штук.

Що таке емісія і як це працює​

Емісія біткоїна - це процес, під час якого нові біткоїни видобуваються і надходять в обіг. Цей процес регулюється алгоритмами, що встановлюють правила, за якими створюються нові блоки і нагороджуються майнери, які займаються видобутком біткоїнів. Біткоїн працює на основі алгоритму, званого "доказ роботи" (Proof-of-Work, PoW), який контролює швидкість емісії.

За цим алгоритмом майнери мають розв'язувати складні математичні задачі, використовуючи свої обчислювальні потужності, щоб створити новий блок і отримати винагороду у вигляді певної кількості біткоїнів. Складність завдань, які мають розв'язувати майнери, постійно збільшується, що робить видобуток біткоїнів дедалі складнішим і затратнішим.

Згідно з даними з coinmarketcap.com, на дату написання статті видобуто вже 92% від усіх біткоїнів, а саме 19 317 386 біткоїнів. Однак, кілька мільйонів монет ніколи не відправлялися на інші адреси. З цього можна зробити висновок, що близько 20-25% монет назавжди загублені, залишившись на жорстких дисках комп'ютерів, які просто опинилися на смітнику разом із монетами на них.

Скільки Bitcoin вже видобуто​

Протягом перших чотирьох років було видобуто 10,5 мільйона біткоїнів, далі відбувається халвінг - урізання нагороди майнерам рівно вдвічі. Відповідно, у наступні чотири роки було видобуто 5,25 мільйона, і так щоразу - після халвінгу кількість видобутих монет зменшується вдвічі, "сезон за сезоном".

Систему було розроблено таким чином, щоб поділ відбувався настільки довго, наскільки це можливо. Це призведе до того, що за кожен блок майнери отримуватимуть мінімально можливу винагороду, яка становить 1 сатоши (в одному біткоїні міститься 100 мільйонів сатоши). Якщо перевести ці показники в роки, то вийде 33 "сезони", які триватимуть 132 роки. Останній сатоші зможе бути видобутий тільки в 2140 році. Важливо зазначити, що за перші 7 чотирирічних циклів (28 років) або ж до 2036 року буде видобуто понад 99% біткоїнів.

Переваги обмеженої емісії біткоїна​

Обмеження емісії біткоїна - одна з головних переваг цієї криптовалюти. Існує низка причин, чому обмеження емісії є корисною особливістю біткоїна:
  1. Запобігання інфляції: Оскільки кількість біткоїнів обмежена, неможливо просто надрукувати додаткові монетки цієї криптовалюти, як це роблять уряди з традиційними валютами. Це означає, що біткоїн не схильний до інфляції і зберігає свою вартість з часом. Тобто, не може бути девальвації бітка через його надлишкову емісію, що робить його надійнішим засобом збереження вартості і дає користувачам більшу впевненість у його майбутній цінності.
  2. Захист від девальвації: Через те, що біткоїн не контролюється жодним урядом або центральним банком, він захищений від девальвації. Це робить біткоїн особливо привабливим для інвесторів, які шукають спосіб захистити свої заощадження від економічних криз і фінансових нестабільностей.
  3. Децентралізація: Обмеження емісії біткоїна гарантує, що жоден центральний орган не може контролювати або маніпулювати кількістю монет, що забезпечує децентралізацію і зменшує можливість маніпуляцій з боку третіх осіб.
Сподіваюся, мій пост був цікавим, а комусь, можливо, і корисним)
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі