Чому токени зі сфери штучного інтелекту зростають у ціні?

Містер Сатоші

Крипто-хробак
Дописи
27
Повага
6
Фантиків
100
ChatGPT, чат-бот на основі штучного інтелекту, з мільярдними інвестиціями від Microsoft, у січні набрав 100 млн користувачів, ставши найбільш швидкозростаючим інтернет-додатком в історії. На думку аналітиків банківського холдингу UBS під керівництвом Ллойда Волмслі, ринок генеративного ШІ може бути "надзвичайно великим" і легко "перевалити за трильйон доларів".

Такий ажіотаж і численні спекуляції про те, що може означати для сфери технологій і бізнесу ChatGPT від компанії OpenAI, уже знайомі тим, хто щонайменше з 2021 року стежить за індустрією криптовалют. У період кожного з бичачих періодів на крипторинку в масових ЗМІ з'являється безліч заголовків про те, наскільки технологія блокчейн і криптовалюти зокрема стануть проривними для всього світу.

На початку 2023 року цифрові валюти і штучний інтелект породили єдиний наратив на ринку криптоактивів, а внутрішні токени пов'язаних із розробками у сфері ШІ проєктів продовжують зростати в ціні.

Криптовалютний магнат Джастін Сан, глава біржі Huobi і творець монети Tron (TRX), опублікував у Twitter ідею механізму для створення "орієнтованої на ШІ децентралізованої платіжної системи" для ChatGPT.

За його задумом, таке середовище дасть змогу створити децентралізовану платіжну систему, "яка буде безпечною, надійною, захищеною від злому, цензури і здатною підтримувати ШІ". Це дасть змогу побудувати нову децентралізовану інтелектуальну фінансову екосистему, написав Сан у серії наповнених трендовими ключовими словами твітів, викладаючи план.

Минулого тижня OpenAI, компанія-розробник ChatGPT, оголосила про те, що почне стягувати щомісячну підписку в розмірі $20 для покриття обчислювальних витрат. До цього моменту запущений наприкінці листопада чат-бот залишався безкоштовним.

Об'єднавши технологію ШІ з безпекою та ефективністю блокчейна, розробники сфери ШІ зможуть максимально розкрити власний потенціал, резюмував Сан, додавши, що саме "блокчейн Tron може забезпечити найкращу інфраструктурну підтримку компанії OpenAI, ChatGPT і всіх розробників ШІ". Ціна TRX не відреагувала на маніфест.

Токени зростають у ціні
Загалом монети блокчейн-проектів, у яких так чи інакше задіяний штучний інтелект, від початку року виявилися групою найуспішніших із погляду інвестування криптоактивів, поряд із токенами управління сервісів ліквідного стекінгу.

Лідером за розміром ринкової капіталізації в категорії, за даними CoinGecko, виступає монета проекту SingularityNET (AGIX). Лише за минулий тиждень актив зріс у ціні майже в 2,5 раза, досягнувши позначки в 45 центів, хоча торгувався по 7 центів менше ніж місяць тому. Розробники сервісу позиціонують його як "перший децентралізований ринок штучного інтелекту", що працює на базі блокчейна Cardano. На момент публікації матеріалу капіталізація AGIX перевищує $542 млн.

Токени інших найбільш капіталізованих проєктів категорії також продовжують зростати, незважаючи на короткострокове падіння курсу біткоїна і крипторинку загалом. Монета платформи з алгоритмами машинного навчання Fetch.ai (FET) за минулий місяць подорожчала більш ніж на 65%, а токен OCEAN, який використовує проєкт у сфері "економіки даних" Ocean Protocol, від початку січня зріс більш ніж удвічі.

Цікаво, що в "наратив" потрапляють і проекти з відносно низькою ринковою капіталізацією. За рахунок більш низької ліквідності великі покупки їхніх токенів неминуче призводять до сильних стрибків ціни. Так лише за добу в кілька разів зріс курс токена AIRI, що належить ледь відомій платформі aiRight, розробники якої заявляють про застосування ШІ у створенні невзаємозамінних токенів (NFT). Аналогічний сценарій спостерігався у токена IMGNAI, створеного для оплати створення зображень у стилі аніме нейромережею проекту під нехитрою назвою Image Generation AI.

Не тільки крипторинок
Успіх ChatGPT викликав сплеск інтересу інвесторів до технологій, заснованих на штучному інтелекті, не тільки на крипторинку. Минулого місяця ціна акцій медіакомпанії Buzzfeed, яка зазнає труднощів, різко зросла після того, як вона оголосила про плани використовувати штучний інтелект для створення контенту. Аналогічним чином акції маловідомих публічних компаній злітали в ціні після того, як вони додавали в назву слово Blockchain на піках крипторинку на початку 2018 і наприкінці 2021 року.

Експерти проводять паралелі між цими сценаріями. Спілкуючись із журналістами видання Politico, виконавча директорка в Crypto Council з інновацій Шейла Воррен, заявила, що роль ChatGPT "надто перебільшена", порівнявши ажіотаж навколо чат-бота з "ранніми днями криптовалют", коли подібне мало місце навколо технології блокчейн.

При цьому хайп навколо штучного інтелекту підтверджується цифрами. У січні банк JPMorgan провів щорічне опитування серед професійних трейдерів про майбутні тенденції у сфері електронної торгівлі. У ньому взяли участь 835 представників галузі з 60 регіонів світу.

ШІ, за даними опитування, перевершує всі інші великі категорії, його 53% цитованості набагато випереджає інтеграцію API (14%) і блокчейн (12%). Тільки 8% опитаних підтвердили, що ведуть торги криптоактивами.
 
  • Поважаю
Повага: trek
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі