Чому стейблкоїни набули такої популярності?

Queen of Disaster

Крипто-планктон
Дописи
18
Повага
1
Фантиків
62
"Усе тільки зароджується, але вже можна говорити, що стейблкоїни здатні перетворити сферу платежів, і ми вже готуємо рішення", - заявив глава компанії Visa Ел Келлі на зборах акціонерів наприкінці січня. Минулого тижня Visa офіційно провела пробний запуск платежів у стейблкоїнах у системі SWIFT, але самі по собі криптовалюти з прив'язкою до курсу долара вже де-факто стають її альтернативою.
Використання стейблкоїнів продовжує зростати у 2023 році. Найпопулярнішими "стабільними монетами" залишаються USDT емітента Tether, USDC - спільний проєкт компаній Circle і Coinbase, а також BUSD - власний стейблкоїн найбільшої криптобіржі Binance, створений у партнерстві з компанією Paxos. За даними DeFiLllama, на ці три монети припадає понад 90% ринку стейблкоїнів. Усі вони, імовірно, забезпечені еквівалентною вартістю активів, номінованих у доларах США, що зберігаються як резерви, хоча їхня структура і порядок управління різняться.

Лідером серед "стабільних" монет уже кілька років залишається USDT від Tether. За даними CoinGecko, її ринкова капіталізація на 9 лютого становить $68,2 млрд. За цим показником вона посідає третю сходинку серед найбільших криптовалют, поступаючись лише біткоїну та Ethereum. Із 2021 року Tether публікує щоквартальні звіти про резерви, а на сайті компанії доступні щоденні знімки балансу на її гаманцях.

У четвер, 9 лютого компанія відзвітувала про прибуток у розмірі понад $700 млн за IV квартал 2022 року, також підтвердивши, що її резерви в доларовому еквіваленті з надлишком покривають обсяг випущених стейблкоїнів.

Алгоритми і кредити
Крім трьох провідних гравців на ринку стейблкоїнів, існують так звані "алгоритмічні" стейблкоїни, забезпечені криптоактивами, а не фіатними валютами. Більше половини з них працюють на блокчейні Ethereum. За рахунок децентралізованої структури та емісії нових монет, непідконтрольної єдиній організації, така категорія стейблкоїнів пропонує нові можливості кредитування в протоколах децентралізованих фінансів (DeFi).

Сфера DeFi залишається в рамках нішевого ринку, часто складного для зовнішнього спостерігача. На думку засновника одного з найбільших DeFi-проєктів Aave Стані Кулешова, саме поширення децентралізованих стейблкоїнів може зіграти на руку всій сфері, залучаючи в неї нових учасників. 9 лютого розробники Aave запустили власний стейблкоїн GHO в тестовій мережі блокчейна Ethereum для фінальної стадії випробувань перед його виходом на ринок.

Серед забезпечених криптоактивами стейблкоїнів лідирує DAI від MakerDAO, якщо судити за його ринковою капіталізацією в $5 млрд і впізнаваністю бренду в криптоспільноті. З моменту появи в 2017 році проект MakerDAO створювався як децентралізована автономна організація (DAO). Цікаво, що близько половини монет DAI, які перебувають в обігу, мають як забезпечення традиційні централізовані стейблкоїни, такі як USDT.

За межами криптосвіту
Якщо складні децентралізовані інструменти поки що не набувають дійсно масового поширення, то найбільші стейбкоїни вже приживаються в економіці реального світу. Жителі Венесуели розплачуються стейблкоїнами для купівлі продуктів в умовах в умовах вкрай високої інфляції, а європейські трейдери використовують їх як шлюз для ведення бізнесу з азіатськими торговими майданчиками.

Ще одним драйвером зростання популярності серед "некриптовалютної" аудиторії є простий захист від високої інфляції в країнах з проблемною економікою. Наприклад, у країнах Центральної Африки та Південної Америки використовують стейблкоїни, як спосіб захисту від інфляції їхніх національних валют. Купити "електронні долари" для людей іноді простіше і вигідніше, ніж шукати готівку у "міняйли" на місцевому ринку.

Тенденції та лідери
USDT у форматі токена в блокчейні TRON (TRC-20) залишається абсолютним лідером за обсягами операцій на позабіржовому ринку серед усіх можливих комбінацій стейблкойнів та інших блокчейнів, у яких також існує USDT (Ethereum, Omni, Solana та ін.).

У ТОП-30 напрямків обміну не входить жоден інший стейблкоїн, зокрема USDC, BUST або USDT у вигляді токена на інших блокчейнах. Це може свідчити про те, що частіше люди використовують стейблкоїни для захисту від інфляції (збереження коштів) або для грошових переказів, ніж для доступу до децентралізованих фінансів.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі