Big deal: як працюючи всього 2 години на день, я заробив геморой

Вже багато років я чую байки про те, що основна грошова движуха відбувається в інтернеті. Традиційний офлайн бізнес переходить в онлайн та налагоджує канали продажів. Звичайно, що зі зростанням популярності онлайн-бізнесу, приблизно з моменту хайпа ери доткомів, виникла потреба в новому, сучасному генетичному матеріалі, який за щучим наказом готовий буде (віддалено) виконувати різні завдання за 5 гривень. Суть та ж сама: знайди клієнта — продай. Цілком не важливо, що це: послуга чи товар. Підхід новий, а методи старі. І мова йде не про успішні компанії, накшталт Google або VK - це винятки з правила, приклади ідей, які вистрілили.

Мова йде про дрібні і нікому невідомі сервіси. На перший погляд роботи в інтернеті багато і робочих рук, готових працювати 24/7, теж вистачає. З одного боку, є купа дрібних компаній, які невміють оцінювати реальну обстановку на ринку, давати адекватну оцінку ситуації та при цьому вимагають надхмарного результату. З іншого боку є виконавець, цілковита некомпетентність, ну звісно, звідки ж вона візьметься? Початківців маленькі компанії не візьмуть, хоча я в своїй практиці намагався допомагати ініціативним кадрам, адже сам колись починав з малого і виконував найрізноманітніші завдання. Насправді справжнього професіонала, відрізнити від вчорашнього студента, який закінчив курси з SMM неможливо.

У результаті компанія покладається на виконавця, який чхати хотів на результат, власне, як і сама компанія, яка наслухалася хуйні про небувалі прибутки. Безлад зростає, ентропія наростає, дрібні компанії відмовляють тобі в твоїх портфоліо в два рядки, а великі навіть слухати не хочуть про те, що ти ініціативний, відповідальний і взагалі Д'артаньян. Що робити такій людині? Може спробувати знайти щось простеньке, енікейне? Можливо? Я не узагальнюю і не беруся "тикати пальцем у живіт", але поки що можу зробити висновок, що орієнтовна частка інтернет-проектів трохи більше, ніж наполовину складається зі СКАМУ!

Не варто навіть згадувати скільки кидалова в інтернеті утворилося за останні 20 років, коли злодії, шахраї та інше сміття промацали ґрунт/врубили фішку/дали дупля/врубилися, що можна грабувати і красти, і при цьому залишатися інкогніто. Порахувати 1+1 не складно, особливо, коли ти просто починаєш звертати увагу на подібну рекламу в інтернеті. Згадаймо тих же продавців дешевих китайських товарів з неймовірною націнкою на товар та рекламою на мільйон. Овочерізка "Найсер Дайсер", з лезами які ограновані алмазним пилом. Алмазним пилом, блять! У свій час реклама прямо лізла з усіх щілин, з цими приблудами. Коли потрапляєш до таких людей, то тільки й чуєш, що лохи ведуться!
  • Ой, блять, що ти їм таке наплів?
  • Ну повірив же в гарантію на рік на цю китайську хуйню...
  • **ЗВУК КОПІЛКИ**
Повернемося до нашого студента, у нього немає досвіду, але є бажання та ентузіазм КОСИТИ КАПУСТУ. Він випадково натикається на оголошення, яке обіцяє заробіток від 30 000 гривень на місяць за мінімальну кількість роботи. Привабливо? Ще б пак! Далі буде цікавіше!
G4d5GboVNN4.jpg
Незважаючи на те, що я давно перестав відгукуватися на подібні оффери з серйозною фізіономію, мені завжди цікаво дізнатися, в чому суть роботи, і які навички для цього потрібні, бути в курсі іноді приємно. Почав як завжди, уточнив звідки я, і вказав назву вакансії. Деякі HR працюють з кількома проектами, та іноді не можуть коректно зрозуміти, що ви від них хочете.
знайомство.jpg
Отримую вказівки від потенційного роботодавця з повною робочою інструкцією. Суть зводиться до наступного:
  • Бути вчасно та не відходити. (Підтверджувати заявки клієнтів, натискати на синю кнопку).
  • Бути уважним. (Слідкувати, щоб клієнт не намагався тебе розвести).
  • У разі чого писати клієнту. (Якщо не можеш сам вирішити проблему).
З дитинства був переконаний, що я найкращий і талановитий, тому уважно слухаю інформацію!
інструкція.jpg
Не дочекавшись моєї відповіді, я отримую доступ до системи. Але ж я вперше, справді, про інтернет не брехали, тут справді все просто! Дрочиш кнопку "бабло" по дві години на день і на пиво вже вистачає, і на булку з маком.
отримавроботу.jpg
Звичайно, я погодився, куди діватись. Бізнесяра хороший, дорогий.

Почав рівно о 16:00, у передчутті 7000 гривень на тиждень, я вже почав будувати собі плани на вихідні, де і як я всім розповідатиму про нову роботу, де не треба ніхуя робити. Всі мої знайомі будуть проводити зі мною більше часу, щоб отримати пільговий квиток до раю.
початок.jpg
Перше, що впадає у вічі - це назва, яка зовсім не відповідає назві сайту. Я це до того, що завжди звертайте увагу на ім'я домену. На всіх відомих сервісах дуже часто продають імена в доменній зоні. Fun. Xyz. Якщо це обмінник, то назва буде приблизно такою Exchange.website, Exchange.xyz, Exchange.website - і це все може належати одній людині, яка наганяє на свій проект трафік за допомогою чорних арбітражників.
Дуже популярним свого часу був СКАМ з копіями відомих брендів або сервісів з метою отримати дані карт клієнтів. В основному це там використовують різні домени з одним ключем. У випадку, якщо популярні імена зайняті, ці пацани (шахраї) починають додавати літери, наприклад: 1Exchange.website і тд. Погодьтеся, як і раніше виглядає непогано.
сайт.jpg
Нагадаю, що моя робота підтверджувати заявки. Так ось, так виглядає непідтверджена заявка. Обмінник має свій внутрішній курс, він прив'язаний до калькулятора, тому мені взагалі нічого робити не потрібно. Пощастило так пощастило. Просто перевірити ще раз курс на Google, дочекатися, оплати і натиснути “Виконана”. Робота просто не бий лежачого.
заявка.jpg
А так уже виглядає підтверджена заявка. Начебто все чесно. Клієнт платить, я підтверджую, стежу, щоб обмінник не потрапив на гроші і отримую за це кукіш з маслом справедливі гроші. Як на мене, це мрія, а не робота!
підтверженазаявка.jpg
Працюючи 2 години у цій чудовій конторці, я трохи пройшовся сайтом і помітив цікаву річ. Ось давайте подивимося на "Резерв". Я, звичайно, не експерт, але мені здається, що резерв повинен змінюватися при кожному обміні, адже обмінник заробляє на комісії. Наприклад, обмін на 10 000 рублів Qiwi, ви в кращому разі отримаєте 9500 рублів у Bitcoin. Це логічно, адже обмінник оплачує комісію мережі, і йому ще треба заробити. Заради цього все й створювалося.

Тобто за активного обміну, резерв повинен хоч якось змінюватися. Але при цьому він залишається статичним, добре хоч не в розширенні JPG. При цьому надходили заявки, які перевищують розмір резерву. А найцікавіше те, що система не перешкоджала цьому. Можливо щось зламалося? Х'юстон у нас проблеми!
резерв.jpg
Також виявив себе в компанії трьох мушкетерів, серед них і моє ім'я. Ось вони зверху вниз – Атос, Заполстос та Lorenzo Guerra.
імена.jpg
Відпрацювавши 2 години на заводі, обробив заявок 15-20, я повернувся в телеграм і став очікувати подальших інструкцій.
дякую.jpg
Далі надійшла пропозиція додатися до робочого чату обмінника і займатися там з іншими операторами жорстким тимбілдингом.
тимбілдінг.jpg
У чаті виявилося знову 3 каліки. Я, Морган (Фріман) та власне роботодавець.
Морган Фріман.jpg
Домовившись про час на наступний день, я зі спокійною душею думав іти відпочивати, але...
договір.jpg
Сталося наступне...
удалил.jpg
Потішив той факт, що ЧУВАК (Дудя), можна я його так називатиму? Так ось Дудя не зміг визначитися як він спілкується з колегами. І ви далі зрозумієте чому!

Поки я незрозуміло намагаюся зрозуміти, що сталося, мені надходить повідомлення від мого друга і колеги Моргана. Мовляв, він їх кинув, бо вони свого часу зробили те саметз його подругою дитинства Валентиною. Санта-Барбара, Око за око, Зуб за зуб, короче кажучи.
моргангеній.jpg
Поки я читав ці одкровення локально відомого Робін Гуда, я вирішив з'ясувати, у чому справа. Повернувшись у робочий чат, я спробував з'ясувати, скільки Енді Дюфрейн вивів. Отримав повідомлення: "пристойно". Звичайно, у кожного своє розуміння "пристойно", тому відповідь роботодавця зрозуміла - вона вичерпна. Зрозуміло, що у людини такого статусу a.k.a. "Набожний начальник в'язниці Шоушенка" грошей кури не клюють, ми ж бачили, що резерви завжди повні, тому ця сума могла досягати і 4-х біткоїнів.

Новина підкосила Дудю. Виявилося, що навіть втрата 4 квазі біткоїнів може бути смертельною. Дудя почав писати про думки піти у захід сонця.
цекінець.jpg
Ніхуя собі! - подумав Я. А загвоздка ось у чому. За посадовими обов'язками однією з моїх функцій був перерахунок курсу. Значить я можу відправити собі гроші і поміняти суму отримання і філки в кишені? В'їжджаєте на кого розрахований цей приколдес?

Після цього мій мозок почав працювати зі швидкістю квантового комп'ютера. Подумки я вже замовляв собі квиток на Балі. Тож виявляється можна було вивести гроші без шкоди для себе? Ну якщо якийсь шлепер на ім'я Морган Фріман зміг, то чим я гірший? Запахло чимось поганим, з моральної точки зору. Здається, я як дикий звір, відчув слабкість сервісу, який дав мені роботу і готовий завдати останній нищівний удар по їхніх фінансам і вирвати собі квиток в інше життя. Думка була проста, зараз заводжу туди мінімальну суму і виводжу ВЕСЬ КАПІТАЛ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ЦІЄЇ КОРОТКОСТРОКОВОЇ КОНТОРИ. Робоча схема? Так звичайно робоча!!

Втративши від халяви голову, я побіг дивитися найдоступніші обміни. Мінімальна сума для введення всього 2000 дерев'яних. Що таке 2000 рубанів, порівняно з 4 BTC. А це на момент написання статті приблизно 120 000 зелені. Що таке 2 000 карбованців у порівнянні з моїм безхмарним майбутнім? Так, тільки дурень не ризикнув би!
скоронабалі.jpg
Заводжу я свої кровні 2 тисячі, а отримую шиш з маслом. Що я щойно зробив? Здається Дудя і Фріман стали багатшими на 2 000 дерев'яних, на які вони і далі продовжать існувати. Житимуть на широку ногу за мій рахунок. "Геніально" - подумав я. Навіть поплакатися нема кому, а про повернення грошей я взагалі мовчу. Не прийду я в кіберполіцію і не скажу: "дядечко-поліцейський, мене кинули при спробі кидалова з мого боку". Розумієте, що сталося? Мене кинули, коли я намагався їх кинути.

Рожеві окуляри злетіли миттю, як і мрії про казкове Балі. Адже фактично легких грошей немає. Немає освіти, хочу халяви, немає терпіння, лінь, дохуїще зарозумілості до жалюгідних роботяг. Який результат: - 2 000 дерев'яних за 2 години втраченого часу. Краще б книжку почитав по веб-дизайну.

Але що не так?

Ну та типова схема скаже хтось? Але що не так? Як із старанного оператора обмінника за 5 хвилин я перетворився на демона Мавроді? Шахраїв менше не стане – це факт! Але що мене здивувало найбільше?

Те, що схема працює на одному з головних людських вад - жадібність. І мені це стало дуже цікаво. Адже, якщо не можеш перемогти – очолиш чи приєднуйся. Що я й зробив. Навіщо вчитися, набиратися досвіду, адже я сам можу очолити лави чорних роботодавців та заробляти серйозні гроші.

І ось тут "ось новий поворот". Увімкнувши всю свою чарівність, я став на слизьку дорогу.
третійраз.jpg
Я і не розраховував, що наступні жартівливі повідомлення дадуть результат, адже я просто закинув вудку – а раптом вийде!

Далі вже схема у всіх її подробицях.
Коротко: судячи з його цифр, намагається кинути практично кожен другий, інші або розуміють, що це СКАМ чи не до кінця розуміють, як це можна провернути. Далі про це детальніше.
4з10.jpg
1.jpg
Незважаючи на те, що це мудра схема і вимагає постійного спілкування, щось із соціальної інженерії. Працювати треба багато і старанно, адже клієнтів тебе сам ніхто не приведе. Але Чувак заспокоює та каже, що люди самі пруть і з пошуком проблем немає. Особливо на тлі пандемії, коли багато хто намагається увійти до онлайн-бізнесу. Також трохи філософії від Чувака та хвилинка совісті. Якщо ти читаєш цю статтю – знай, я тебе почув! Мені здається, через лист до деяких це дійде швидше.
митьсовісті.jpg
Все, що хочу додати та підкреслити:
1) Легких грошей немає.
2) Старанна робота оплачується.
3) Вчитися ніколи не пізно.
 
Останнє редагування модератором:

Кіт Павук

Крипто-планктон
Дописи
17
Повага
9
Фантиків
31
Звучить як непоганий такий квест. Гнилі компанії, дружба, зрада, обман. Хотів би я в такому взяти участь, головне гроші не переказувати.
 

Луї

Крипто-хробак
Дописи
35
Повага
9
Фантиків
82
Дуже вірно про легкі гроші сказано, завжди потрібні знання, ну чи бажання)
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі