11 фільмів про крипту та фінанси

Можливо, подивившись їх, ви дізнаєтеся щось нове, а можливо, навіть подивитеся на своє життя під іншим кутом.

Гра на пониження (США, 2015)​

The Big Short
IMDb: 7.8


Фільм розповідає про кризу 2007 року, коли лопнула бульбашка іпотечних кредитів, фінансові компанії збанкрутували, а багато людей залишилися без житла і грошей. Тільки не Майкл Б'юррі, який передбачив кризу, що насувається, і зіграв проти ринку.

Оскар за найкращий адаптований сценарій натякає, що "Гра на пониження" показує правдоподібну картину. Фільм сподобається, якщо хочеться дізнатися про те, що таке деривативи та іпотечна криза, як працюють біржі та регулюється ринок, але ліньки читати підручник з економіки: все розкажуть і покажуть відомі актори.

Криптопія: Біткоїн, блокчейн і майбутнє інтернету (США, 2020)​

Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet.
IMDb: 6.9


"Криптопія" - це документалка про історію появи біткоїна і блокчейна з міркуваннями про їхнє можливе майбутнє. Про потенціал криптовалют розповідають експерти: Роджер Вер, Роберт Кіосакі, Лора Шин, Віталік Бутерін.

Фільм пояснює, як блокчейн допомагає робити деякі сфери прозорими та безпечними, повертаючи людям контроль над своїми власними фінансами та персональними даними. А ще аналізує проблеми, пов'язані з використанням криптовалют: відсутність регулювання, нестабільність цін і загрози кібербезпеці.

Як криптовалюта вплине на наше майбутнє і розвиток технологій - поки неясно, але попередні висновки можна зробити самостійно. Хоч глядацькі оцінки у фільму і не найвищі, премії говорять самі за себе: він отримав 14 нагород у 7 номінаціях.

Волл-стріт (США, 1987)​

Wall Street
IMDb: 7.3


Фільм "Волл-стріт" режисера Олівера Стоуна розповідає про молодого Нью-Йоркського брокера Бада Фокса, який мріє стати багатим. Одного разу він потрапляє на співбесіду до біржового магната Гордона Гекко: той показує Баду, як здобути владу на Волл-стріт. Згодом брокер-початківець стає ближчим до Гекко і розуміє, що його кумир - зовсім не той, ким здається на перший погляд.

"Волл-стріт" досліджує світ бізнесу з його жадібністю, корупцією, маніпуляціями та бездуховністю. У фільмі наочно показана культура 1980-х років, коли бажання заробити швидко і багато було на піку. "Жадібність - це добре", - відома фраза Гордона Гекко, що стала символом ери капіталізму.

Картина отримала кілька нагород, зокрема "Оскар" і "Золотий глобус" за найкращу головну чоловічу роль (Гордон Гекко у виконанні Майкла Дугласа).

У фінансової драми є продовження ("Волл Стріт: Гроші не сплять", IMDb 6.2) - воно вийшло на екрани 2010 року, але не змогло повторити успіх оригінального "Волл-стріт".

Біткоїн: Кінець грошей, якими ми їх знаємо (США, 2015)​

Bitcoin: The End of Money as We Know It
IMDb: 6.9


Документальний фільм досліджує історію створення біткоїна і блокчейна та аналізує їхній потенційний вплив на світову економіку. Це більш рання робота Торстена Гоффманна ("Криптопія"), в якій він порушує тему можливих наслідків використання криптовалюти для фінансової системи, банків, урядів і звичайних людей.

У документалці можна простежити всю історію грошей: починаючи від бартерних товариств стародавнього світу і закінчуючи торговими майданчиками Волл-стріт. Автори фільму ставлять під сумнів усе, що ви могли знати про гроші, а експерти та представники індустрії сперечаються про стабільність крипти та її становлення як грошей.

"Кінець грошей" буде корисний, якщо ви криптоінвестор-початківець або просто цікавитеся криптовалютами, технологіями, економікою і майбутнім фінансової системи. Він допоможе зрозуміти, як працює біткоїн, оцінити його можливості та ризики.

Бойлерна (США, 2000)​

Boiler Room
IMDb: 7


"Бойлерна" - драма про Сета Девіса, 19-річного студента-підприємця. Він хоче швидко розбагатіти і приєднується до фірми, що займається брокерськими операціями. Невдовзі Сет розуміє, що вони з колегами обманюють клієнтів: ці акції ніколи не принесуть прибутку.

На створення фільму режисера Бена Янгера надихнула особиста історія - він сам проходив співбесіду в таку ж, як виявилося пізніше, шахрайську компанію. Щоб зануритися в тему, Бен кілька років спілкувався з біржовими маклерами, які агресивно продавали нічого не варті папери по телефону.

Якщо вам цікаві теми скаму та етичних питань у бізнесі, цей фільм для вас. Він показує, як брокери-початківці потрапляють у пастку легкого доходу і як їхні рішення можуть вплинути на майбутнє - своє і клієнтів. Драма отримала змішані відгуки критиків, але була популярна у глядачів, ставши культовим бізнес-трилером.

Велике перезавантаження і становлення біткоїна (Польща, 2022)​

The Great Reset and the Rise of Bitcoin
IMDb: 7.6


Це найновіший фільм у добірці - його випустили лише рік тому. Документалка досліджує сучасний стан економіки та вплив біткоїна на світ. Продюсер і режисер П'єр Корбен детально розповідає про роботу біткойна, а також про майнінг і про масштабування, які розкривають весь потенціал крипти.

Щоб занурити глядачів у контекст, автор починає з азів. Він пояснює, як працюють центральні банки, коли і чому трапляються економічні кризи та як з'явився біткоїн. Коли основи зрозумілі, П'єр Корбен переходить до розповіді про те, як нова технологія може змінити сформований порядок в економіці і чому навіть найбільші та найстійкіші фінансові системи не завжди можуть подолати деякі перешкоди.

За допомогою "Великого перезавантаження" глядачі зможуть оцінити поточну ситуацію в економіці та вирішити, в якому фінансовому майбутньому вони хочуть жити. Документалка отримала масу позитивних відгуків від біткойнерів, а підтвердила успіх на премії Oniros Film Awards, де вона перемогла в номінаціях "Найкращий документальний повнометражний фільм" і "Найкращий незалежний повнометражний фільм".

Межа ризику (США, 2011)​

Margin Call
IMDb: 7.1


"Межа ризику" - фінансовий трилер про останню добу перед крахом великого інвестиційного банку під час фінансової кризи 2008 року.

Сюжет розгортається на тлі звільнення високопоставленого співробітника банку, який передає флешку з незакінченими розрахунками колезі Пітеру Салерно. Молодий аналітик виявляє, що компанія перебуває на межі краху через фінансові продукти, які не мають стабільної цінності. Разом із колегами Пітер починає аналізувати знайдені розрахунки. Незабаром вони розуміють, що гряде фінансова катастрофа, яка призведе до глобальної економічної кризи.

"Межа ризику" максимально об'єктивно показує фінансові аспекти кризи та її вплив на співробітників компаній. Він показує і те, як ухвалюють ризиковані рішення, що впливають на всю світову економіку, а значить і на життя звичайних людей.

Monero Means Money: Cryptocurrency 101, Live from Leipzig, 2020​

IMDB: 8.2

Цей документальний фільм - запис виступу на конференції Chaos Communication Congress у Лейпцигу. Лекція присвячена криптовалюті Monero та її головним особливостям - анонімності та безпеці.

Рікардо Спаньї, розробник вихідного коду Monero, розповідає про створення криптовалюти у 2014 році та про її поточний стан: як вона працює і як використовується. Він пояснює, які технології є в проєкті - наприклад, кільцеві підписи та конфіденційні транзакції.

Ця інформативна лекція буде корисна і новачкам, і просунутим, якщо вам цікава тема конфіденційності та захисту особистої інформації в інтернеті.


Open Source Money (США, 2020)​

IMDb: 8.6

"Open Source Money" - документальний серіал, який досліджує світ криптовалют і блокчейну. Автори фокусуються на різних аспектах використання крипти: на механізмах роботи, технологіях, інвестиціях і на проблемах, пов'язаних з її впровадженням у світову економіку.

В основі сюжету лежить історія Джо Роутса, засновника Dragonchain - американської технологічної компанії, що підігріла суспільний інтерес до криптовалюти в усьому світі. Серіал показує, з якими проблемами стикається Джо та інші американські криптопідприємці: здебільшого це опір з боку уряду та Комісії з цінних паперів і бірж США.

У кожній із п'яти серій автори документалки розповідають про основних учасників криптовалютної революції: Патріка Бірне, Брока Пірса, Джо Роутса та про компанії Disney і Facebook.

Гленгаррі Глен Росс (США, 1992)​

Glengarry Glen Ross
IMDb: 7.7


"Гленгаррі Глен Росс (Американці)" - вже класика американського кіно. Драма заснована на п'єсі Девіда Мемета, тому картина нагадує виставу. Основна дія знаходиться десь за кадром, і більшу частину фільму герої просто розмовляють між собою. Але їхні слова, інтонації та лайка роблять розповідь динамічною.

За сюжетом чотири агенти з продажу земельних ділянок працюють у підрозділі великої компанії в Чикаго. Філія не вирізняється успіхами, тому туди надсилають бізнес-тренера Блейка, який має підняти бойовий дух працівників. Блейк влаштовує конкурс, обіцяючи, що найкращий агент отримає кадилак, другий після нього - набір ножів, а двох найгірших співробітників звільнять.

Суперники приступають до роботи і використовують будь-які засоби, щоб не втратити посаду. Фільм показує жорсткий і депресивний світ бізнесу, де люди стають жертвами конкуренції. Прагнення до "американської мрії" призводить до втрати моральних цінностей і людських стосунків.

"Американці" відомі сильним акторським складом: у зйомках брали участь Алек Болдвін, Аль Пачіно, Джек Леммон, Кевін Спейсі та Ед Гарріс. Після виходу картини Аль Пачіно номінували на премії "Оскар" і "Золотий глобус" за найкращу чоловічу роль другого плану.

Вовк із Волл-стріт (США, 2013)​

The Wolf of Wall Street
IMDb: 8.2


Це та сама комедія Мартіна Скорсезе з Леонардо Ді Капріо в головній ролі, яка регулярно потрапляє в усі рейтинги, від "Топ-10 фільмів про успіх" до "100 найкращих кінокартин ХХI століття". Невипадково фільм потрапив і в нашу добірку.

Сюжет заснований на реальній історії брокера з Нью-Йорка, який у 26 років заробив 50 млн доларів на біржових угодах і пізніше був засуджений за махінації. Дія фільму відбувається у 80-х, коли харизматичний Джордан Белфорт разом зі своїм знайомим Донні (Джона Гілл) відкривають компанію "Стреттон Оукмонт", яка займається продажем неліквідних акцій дрібним інвесторам. Бізнес процвітає, Белфорт потрапляє до Forbes, влаштовує шалені вечірки, марнує життя і зароблені мільйони доларів. Доти, доки ним не починають цікавитися ФБР і Комісія з цінних паперів і бірж США.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі